Oszczędzanie

Oszczędzanie dzięki sharing economy

Czym jest sharing economy? W jaki sposób można zaoszczędzić korzystając z usług opartych na zasadzie sharing economy – przykłady z życia.

Czytaj więcej

Jak nie marnować jedzenia i zarazem oszczędzać

Jak nie marnować jedzenia? Sposoby na oszczędzanie pieniędzy dzięki racjonalnemu podejściu do zakupów spożywczych i wykorzystywaniu zapasów żywności.

Czytaj więcej

Ulga na dziecko – ile zwrotu mogą uzyskać rodzice?

Okres rozliczeń podatkowych dla niektórych oznacza przygotowanie do zapłaty podatku, dla innych – możliwość otrzymania dodatkowych kilkuset (lub więcej) złotych. To, czy po rozliczeniu okażemy się stratni, czy zyskamy, zależy między innymi od tego, czy zdecydujemy się na skorzystanie z ulg podatkowych. Jedną z nich jest ulga na dziecko. Ostatnie dni przez końcem kwietnia to czas na dopięcie spraw, które umożliwią otrzymanie zwrotu podatku za poprzedni rok podatkowy.

Czytaj więcej

Zima – czas wydatków. Jak zmniejszyć rachunki?

Nadejście zimy oznacza mróz, śnieg i długie wieczory. Wszystkie te czynniki powodują, że suma rachunków znacznie wzrasta o tej porze roku. W takiej sytuacji warto sięgnąć po sprawdzone sposoby na zmniejszenie wydatków za prąd i ogrzewanie.

Czytaj więcej

Jak obliczyć dochód na członka rodziny?

Obliczenie dochodu na członka rodziny jest potrzebne w różnych sytuacjach. Jest wymagane do wniosku o przyznanie stypendium socjalnego, ale również do programu Rodzina 500+ czy świadczeń rodzinnych. W tym artykule podpowiadamy jak obliczyć dochód na członka… Czytaj więcej

Jak pomnożyć pieniądze?

Oszczędności zgromadzone w domowym budżecie przydadzą się każdemu. Jest to jednak rozwiązanie krótkoterminowe. Prawdziwe zyski umożliwiające zbudowanie kapitału na przyszłość zapewnia dopiero oszczędzanie długofalowe i przemyślane inwestowanie. Powstaje zatem pytanie, jak pomnażać pieniądze z głową?

Czytaj więcej

Dzień Informacji Pozytywnej po raz trzeci

Świadomość finansowa na temat korzyści płynących z posiadania pozytywnych informacji gospodarczych wzrasta. Aby to sprawdzić, z okazji tegorocznego święta zapytaliśmy przypadkowych przechodniów, czy uważają się za wiarygodnych klientów i co to znaczy być rzetelnym  w oczach firm i usługodawców. Sprawdź, co odpowiedziały przypadkowo napotkane osoby.

Czytaj więcej

Świadomie planuj swoją przyszłość

Ważne życiowe decyzje warto podejmować w oparciu o świadome, i przemyślane rozwiązania. Na zrządzenie losu i łut szczęścia można zdać się przewidując pogodę, czy obstawiając wynik meczu – konsekwencje zazwyczaj są znikome. Myśląc o finansach warto postawić na świadome kształtowanie przyszłości i ciągłą weryfikację informacji w biurze informacji gospodarczej ERIF. Czy wiesz jak widzą Cię banki, pożyczkodawcy, czy usługodawcy? Wiesz z kim podejmujesz współpracę? Jeżeli nie, teraz dowiesz się tego bezpłatnie.

Czytaj więcej

Jak uczyć dzieci finansów?

Często zastanawiasz się, jak Twoje dzieci poradzą sobie w dorosłym życiu? Umiejętność zarządzania pieniędzmi to jedna z najważniejszych lekcji, które możesz podarować swoim pociechom. Poprzez umiejętne gospodarowanie finansami i uczenie podstawowych zasad prowadzenia domowego budżetu, masz realny wpływ na ich funkcjonowanie w dorosłym życiu.

Czytaj więcej

Rynek pracownika i trendy w rekrutacji

Nowy rok to dla wielu czas postanowień, zmian i kolejnych początków. Zmiana kalendarza sprzyja przełomowym decyzjom i daje motywację do realizacji celów. W procesie rekrutacji nowych pracowników wiele się zmienia, a to za sprawą rozwoju technologii oraz rynku pracownika. Zobacz na co się przygotować, poszukując pracy w 2017 roku.

Czytaj więcej

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi