Aktualności ERIF

Raport jednolity – jedna z wielu znaczących zmian dla biznesu

Początek 2018 roku niesie wiele zmian dla przedsiębiorców. Będą one miały duży wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej. Część z nich, związana z biurami informacji gospodarczej, ma na celu wsparcie przedsiębiorców w skutecznym zabezpieczaniu swojego biznesu przed ryzykiem utraty płynności finansowej np. Raport jednolity.

Więcej

Istotne zmiany w ustawie o biurach informacji gospodarczej.

Najnowsze zmiany w ustawie o udostępnianiu informacji gospodarczych, wprowadzone na mocy tzw. pakietu wierzycielskiego, będą miały duże znaczenie dla wszystkich uczestników systemu wymiany informacji gospodarczych: biur informacji gospodarczej (BIG), wierzycieli oraz dłużników. Zmiany te można podzielić na trzy główne obszary.

Więcej

Sprawdź siebie bezpłatnie z okazji Dnia bez Długów.

Informacje gospodarcze o zadłużeniu 1,8 mln Polaków znajdują się w bazie ERIF Biura Informacji Gospodarczej. Łącznie osoby te posiadają 3 mln zaległych zobowiązań na ponad 25 mld zł.

Warto sprawdzić w bazie ERIF, czy nie jesteśmy wśród osób zadłużonych. Z okazji Dnia bez Długów wszystkie informacje na swój temat do 19 listopada 2017 roku można sprawdzić za darmo w serwisie infoKonsument.pl

Więcej

ERIF Partnerem Generalnym Kongresu Skarbników Polskich Samorządów na XV Forum Samorządowym Kapitału i Finansów.

5 i 6 października 2017 roku ERIF BIG S.A. już po raz 7 uczestniczył w XV Forum Samorządowym Kapitału i Finansów w Katowicach. W tym roku drugi raz jako Partner Generalny Kongresu Skarbników Polskich Samorządów, ERIF wziął aktywny udział w dyskusji 1300 skarbników, sekretarzy, prezydentów i burmistrzów, radnych, ekspertów, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury oraz organizacji pozarządowych o przyszłości polskich samorządów.

Więcej