Jakie są korzyści dla przedsiębiorców z dostępu do danych, które posiadają biura informacji gospodarczej?

Piotr Badura, prezes ERIF BIG, podkreśla znaczenie korzyści płynących z dostępu do danych oferowanych przez biura informacji gospodarczej. Kluczowe zalety:

  • Wsparcie w ocenie ryzyka: Analiza kondycji finansowej kontrahenta przed podjęciem współpracy może uchronić przed zawarciem niekorzystnych umów.
  • Uniknięcie problemów zatorów finansowych: Dane z BIGów mogą zapobiec temu zjawisku, zarówno w przypadku nowych kontraktów, jak i stałych klientów. Sprawdzenie płynności finansowej partnera biznesowego zawczasu może zapobiec większym problemom w przyszłości.
  • Wiarygodne źródło informacji: W badaniu ERIF i Apfino wyłania się fakt, że wielu przedsiębiorców najpierw sięga po informacje w Internecie lub opinie znajomych z branży. Jednak BIGi gromadzą dane z różnych źródeł i branż, stanowiąc obiektywne źródło informacji o partnerach biznesowych.

Dowiedz się więcej o wartości danych oferowanych przez BIGi i dlaczego warto z nich korzystać, zapoznając się z pełnym artykułem w naszym Biurze Prasowym.

Ostatnie wpisy

Badanie. Jak przedsiębiorcy chcą ratować swoje firmy?

Pierwszym krokiem jaki podejmują lub są gotowi podjąć przedsiębiorcy, żeby zachować stabilność finansową swojej firmy, jest rezygnacja z usług podmiotów zewnętrznych np. sprzątających, reklamowych, ubezpieczeniowych. Tak zadeklarowało 45% ankietowanych właścicieli lub zarządzających firmami w badaniu… Czytaj więcej

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi