doc

Chwalimy się płaceniem na czas – wzrost informacji pozytywnych

Dzisiaj po raz czwarty obchodzimy Dzień Informacji Pozytywnej. Te informacje to wpisy w biurach informacji gospodarczej potwierdzające terminowe wywiązywanie się z zobowiązań płatniczych. W bazie ERIF BIG S.A. liczba tzw. informacji pozytywnych wzrosła przez rok pięciokrotnie. W ciągu jednego roku pobrano je ponad 12 milionów razy. Dzięki pozytywnym wpisom zarówno konsumenci jak i przedsiębiorcy mogą zwiększyć swoją wiarygodność kredytową i negocjować warunki umów.

21-05-2018 Chwalimy się płaceniem na czas
doc

Długi alimentacyjne Polaków miały maleć a nadal rosną

Wartość całkowitego zadłużenia alimentacyjnego wyniosła pod koniec I kwartału 2018 prawie 12 mld zł. Tylko przez trzy miesiące wzrosła o ponad 500 mln złotych. Tak wynika z raportu  ERIF BIG S.A. za I kwartał 2018. Bardzo wysoki jest również współczynnik długu alimentacyjnego na osobę. W województwie lubelskim wynosi średnio nawet 42 tysięcy zł. Najwięcej alimentów mają do spłaty mieszkańcy Śląska – prawie 1,4 mld zł.

Statystycznym dłużnikiem alimentacyjnym jest osoba w wieku od 35 do 44 lat mieszkająca na Śląsku. Drugim w kolejności województwem z największą liczbą osób niepłacących na swoje dzieci jest położone nieopodal dolnośląskie. Mieszka w nim ponad 32 tysiące osób z łącznym zadłużeniem alimentacyjnym przekraczającym miliard złotych.

30-04-2018 Długi alimentacyjne Polaków miały maleć a nadal rosną
doc

Zmiany w ustawie BIG pomogą przedsiębiorcom

Przełom roku 2017 i 2018 przynosi przedsiębiorcom prawdziwą „prawną rewolucję”. Wpłynie ona na prowadzenie ich działalności. W życie wchodzi wiele nowych przepisów, które doprowadzą do istotnych zmian w obrocie gospodarczym. Na przykład nowelizacja ustawy dotyczącej działalności biur informacji gospodarczej (czyli BIG) poprawi sytuację wielu polskich właścicieli firm. 

17-01-2018 Zmiany w ustawie BIG pomogą przedsiębiorcom
doc

Polacy częściej niż Polki zalegają z opłatami. Rekordzista ma do spłacenia dług w wysokości aż 46 mln zł

Na początku października 2017 r. 1,8 mln Polaków posiadało 3 mln długów o łącznej wartości niemal 25 mld zł – wynika z danych ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A. To prawie o 1,4 mld więcej niż na początku tego roku. Jak pokazał raport ERIF BIG S.A., zdecydowanie częściej i na większe kwoty, zadłużają się mężczyźni (19 mld zł zaległych zobowiązań) niż kobiety (5,5 mld zł). Tak duże kwoty to wynik przeterminowanych zobowiązań alimentacyjnych, niespłaconych pożyczek, ale również zasądzonych grzywien.

23-10-2017 Polacy częściej niż Polki zalegają z opłatami. Rekordzista ma do spłacenia dług w wysokości aż 46 mln zł
doc

Jak uchronić się przed niepłacącym najemcą mieszkania?

Na koniec II kwartału br., w bazie ERIF BIG S.A. znajdowało się ponad 1,6 mln informacji o zadłużeniu dotyczącym konsumentów w grupie wiekowej, w której najwięcej osób wynajmuje mieszkania. Problem z opłacaniem rachunków na czas dotyczy 417 tys. młodych osób. W tej grupie 64% stanowią kobiety, a 36% to mężczyźni. Łączna suma zadłużenia na koniec II kwartału br., wyniosła ponad 1,4 mld zł.

19-09-2017 Jak uchronić się przed niepłacącym najemcą mieszkania?