Nieruchomości

Kredyt pod hipotekę – na czym polega i czy jest bezpieczny?

Chociaż kredyt pod hipotekę to zobowiązanie na lata, korzysta z nieco coraz więcej klientów. Często jest jedynym rozwiązaniem dla osób, które marzą o domu na własność. Jak przygotować się do zaciągnięcia wieloletniego zobowiązania, żeby nie stało się dla nas obciążeniem nie do uniesienia?

Czytaj więcej

Jak sprawdzić księgę wieczystą?

Księga wieczysta to ogólnodostępny rejestr danych świadczący o stanie prawnym nieruchomości. Zakłada się ją i prowadzi przede wszystkim w celu zabezpieczenia obrotu daną nieruchomością. Warto zatem wiedzieć, jak sprawdzić księgę wieczystą i jakie dokładnie informacje zawiera.

Czytaj więcej

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem?

Kupiłeś mieszkanie na kredyt, jednak chcesz się przeprowadzić? Taka zmiana jest możliwa! Z tego artykułu dowiesz się, jak sprzedać mieszkanie z kredytem.

Czytaj więcej

Co sprawdzić przed kupnem działki?

Zakup działki budowlanej to nie tylko duże przedsięwzięcie, ale także pierwszy krok do budowy własnego domu. Nie należy jednak decydować się na wybór pod wpływem impulsu, dać się skusić pięknemu widokowi czy atrakcyjnej cenie. Istotnych kwestii związanych z taką inwestycją jest znacznie więcej. Zobacz, co sprawdzić przed kupnem działki.

Czytaj więcej

Kupno mieszkania od dewelopera

Własne mieszkanie to marzenie wielu osób. Podpowiadamy co zrobić, aby decydując się na kupno mieszkania od dewelopera, wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Czytaj więcej

Kupno mieszkania krok po kroku – poradnik dla kupujących

Któż nie zna słynnego, angielskiego powiedzenia „Home, sweet home”. Własne M to marzenie wielu z nas. By je spełnić trzeba się jednak nieźle natrudzić. Po drodze czeka mnóstwo procedur, a nawet pułapek. Staranne przygotowania pomogą w realizacji planu. Bo na pytanie „jak kupować mieszkanie na rynku pierwotnym?” właściwa jest tylko jedna odpowiedź: rozsądnie!

Czytaj więcej

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi