Zakupy z odroczonym terminem płatności

Mogłoby się wydawać, że zostały już opracowane najłatwiejsze i najszybsze sposoby płatności i niewiele można jeszcze wymyślić. A jednak pojawiła się nowa metoda, która uprości i przyspieszy zakupy w sklepach on-line.

„Kup teraz – zapłać później” – to łatwy i bezpieczny systemem płatności za zakupy w Internecie. Dzięki niemu możesz płacić bezpośrednio w sklepie internetowym lub po otrzymaniu faktury.

Korzystanie z usługi w kilku krokach prezentuje poniższy schemat:

Zakup z odroczonym terminem płatności to alternatywny sposób dokonywania zakupu w Internecie. Spośród innych rozwiązań różni się on terminem, w którym możesz dokonasz płatności za kupiony produkt. Masz do wyboru dwie możliwości zapłaty za zakup – w ciągu 14 dni lub w systemie ratalnym. Co równie ważne, najpierw otrzymasz towar, a dopiero później fakturę.

Jakie to niesie korzyści dla Ciebie?

Do zalet tej metody można zaliczyć m.in. możliwość:

  • zakupu bez ryzyka, że po zapłacie za towar sklep Ci go nie dostarczy;
  • zakupu pomimo chwilowego braku środków finansowych na koncie;
  • rozłożenia należności na raty w przypadku wyboru takiej opcji zapłaty;
  • zamówienia kilku rozmiarów towaru, np. ubrań/obuwia bez konieczności zamrażania własnych środków finansowych;
  • uzyskania szybkiej pożyczki.

Co się dzieje w przypadku zwrotu towaru ?

W przypadku, gdy będziesz chciał zwrócić zakupiony produkt, skontaktuj się ze sklepem internetowym, w którym dokonałeś zakupu. Jeżeli nie opłaciłeś zamówienia, a sklep przyjął Twój zwrot – nie musisz robić nic więcej poza odesłaniem produktu. Natomiast jeżeli zapłaciłeś już za swoje zamówienie, Usługodawca oferujący płatność z odroczonym terminem płatności, po otrzymaniu informacji od sklepu internetowego o przyjęciu zwrotu, przekaże należność na Twój rachunek bankowy.

Co zyskuje przedsiębiorca?

Coraz większe grono przedsiębiorców oferuje takie metody płatności w prowadzonych sklepach internetowych ze względu na różne korzyści. Możemy do nich zaliczyć m.in.:

  • mniejszą liczbę odrzuconych kart klientów;
  • większe obroty dzięki możliwości zakupu na fakturę lub raty;
  • brak kosztów transakcji;
  • brak opłat subskrypcyjnych;
  • mniej biurokracji.
  • dostęp do łatwego w integracji ze sklepem on-line i gotowego API.

Wydawało się, że wraz z pojawieniem się szybkich płatności on-line i płatności mobilnych zapłata za towar nie może być prostsza. Jednak wraz z wprowadzeniem płatności odroczonych transakcja przebiega błyskawicznie. Towar możesz dokładnie sprawdzić w domu, a zapłacić za niego po dwóch tygodniach lub w systemie ratalnym.

Podobne wpisy

Zakaz handlu w niedzielę – gdzie robić zakupy, gdy sklepy są zamknięte?

Zakaz handlu w niedziele wprowadził dużo zamieszania w życie Polaków. Badania wskazują, że nawet 76% Polaków nie popiera tej zmiany.  Ostatecznie jednak ustawa została przegłosowana i podpisana przez prezydenta. W taki sposób od 1 marca 2018 roku większość sklepów otwarta będzie tylko przez 2 niedziele w miesiącu – z założenia pierwszą i ostatnią, choć od zasady tej istnieją pewne wyjątki.

Czytaj więcej

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi