Jak zaplanować przyjęcie urodzinowe dla dzieci i nie nadwyrężyć budżetu?

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci to okazja do świetnej zabawy dla naszych pociech, a dla nas nie lada przedsięwzięcie. Często wiąże się też z niemałymi kosztami. Co zrobić, jeśli nasze dziecko marzy o przyjęciu, ale nie wiemy, czy możemy sobie na nie pozwolić?

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci nie jest niezbędne

Organizacja imprezy urodzinowej dla dziecka nie musi być obowiązkowa. Małe dzieci (nawet do 5. roku życia) najczęściej nie domagają się wyprawiania przyjęcia. Często świętują wyłącznie w przedszkolu, gdzie z okazji urodzin mogą być aranżowane zabawy i tańce. Wtedy naszemu solenizantowi możemy zapakować do plecaka słodycze lub ciastka, którymi poczęstuje kolegów. W ten sposób, dopóki moda na wyprawianie przyjęć nie zawita do grona przyjaciół naszego dziecka, nie musimy martwić się o organizację imprezy. Zaoszczędzone środki możemy wydać wtedy na ciekawy prezent.

Patent na przyjęcie – zabawa w domu

Huczne przyjęcie urodzinowe dla dzieci możemy wyprawić raz na kilka lat, albo np. z okazji okrągłych, 10. urodzin. Pozostałe imprezy można przygotować w domu lub w ogrodzie. To nie znaczy, że nie mogą być niezapomniane dla naszej pociechy. Musimy tylko dobrze rozplanować koszty i np. co roku inwestować w jeden, ale efektowny element. Raz może być to zakup farbek do malowania twarzy – ich koszt to około 20-40 zł. Innym razem – zorganizowanie tematycznego przyjęcia, wtedy za przebranie zapłacimy około 30-100 zł.

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci zorganizowane w domu niesie też inne korzyści. W odróżnieniu od sal wynajmowanych na godziny, w mieszkaniu nie trzeba wydzielać czasu na zabawę. Maluchy mogą zorganizować sobie czas samodzielnie, chociaż możemy przygotować też własne propozycje. Wieczór filmowy albo gra w kalambury na pewno będą świetną rozrywką dla gości i solenizanta czy solenizantki.

Organizacja urodzin – jak zapanować nad budżetem

Jeśli chcemy wyprawić dziecku niezapomniane przyjęcie, ale nie mamy na to dużych funduszy, pomoże nam prawidłowa organizacja. Możemy na przykład zapytać pociechy o wymarzone atrakcje. Najlepiej będzie wcześniej przygotować kilka takich, które mieszczą się w naszym budżecie. W ten sposób możemy uniknąć prośby, której spełnienie trudno będzie nam sfinansować. Innym pomysłem będzie wynajęcie przeznaczonej do tego sali np. na 1-2 godziny, a na późniejszą część zabawy zaproszenie dzieci do domu.

Pamiętajmy, że przyjęcie urodzinowe dla dzieci to ważne przeżycie. Aby było niezapomniane, niekoniecznie musimy ulegać modzie na wystawne imprezy. Świetną zabawę zapewnimy nawet w domu, choć na pewno będzie to rozwiązanie wymagające od nas więcej przygotowań i poświęconego czasu.

Podobne wpisy

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Reguluje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi