Podsumowanie 2019 roku, czyli co w bazie ERIF przyniósł IV kwartał
Pobierz raport i poznaj potencjał bazy ERIF BIG
3 stycznia 2020 roku, czyli w dzień wykonania audytu, w bazie ERIF BIG S.A. znajdowało się ponad 80 mln zobowiązań o łącznej wartości 48,7 mld zł. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z najświeższymi danymi, które pokazują, że zarówno wolumen, jak i jakość naszej bazy systematycznie rośnie.
Nieustanny rozwój potencjału informacyjnego bazy ERIF BIG S.A. znakomicie widoczny jest we wzroście liczby osób i podmiotów, których informacje gospodarcze dotyczą. Obecnie w bazie ERIF widnieją dane o łącznie ponad 5,4 mln osób i podmiotów z informacją negatywną lub pozytywną, w tym o ponad 4,5 mln konsumentów oraz ponad 880 tys. firm.
Rozwój bazy danych ERIF BIG względem poprzedniego roku
Najnowszy raport z wielkości i struktury bazy ERIF podsumowuje IV kwartał, a więc i cały 2019 rok. Pozwoliliśmy sobie zestawić dane z najnowszego raportu z analogicznym okresem na koniec 2018 roku, co uwidacznia rozwój bazy ERIF na konkretnych liczbach. Wraz z zakończeniem 2019 roku nasza baza danych zawierała:
informacje o ponad 80,4 mln zobowiązań – zmiana vs. 2018 r. o +27,27 mln (+51%),
łączną wartość zobowiązań na 48,7 mld PLN (dokładnie 48,66 mld PLN) – zmiana vs. 2018 r. o +6,05 mld PLN (+14%),
informacje o 5,41 mln konsumentów i firm – zmiana vs. 2018 r. o 400 tys. (+8%).
Raporty ERIF BIG udostępnione w 2019 roku
Liczba udostępnionych raportów z bazy danych ERIF BIG w okresie od dnia 1 stycznia 2019 r. do dnia 31 grudnia 2019 r., wyniosła 13 606 292. Wszystkie te materiały, łącznie z najnowszym raportem za IV kwartał 2019 r., zostały zatwierdzone przez niezależnego biegłego rewidenta – firmę KPMG Audyt Sp. z o.o. sp. k.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treścią całego raportu:
Prezentujemy najnowszy raport audytowy „Wielkość i struktura bazy danych ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A.” za II kwartał 2024 r. Przedstawiamy w nim dane na temat wielkości oraz struktury naszej bazy, a także dane porównawcze z poprzednich okresów. Ponad 80 mld zł –… Czytaj więcej→
Od 1 czerwca 2024 roku banki, firmy pożyczkowe, leasingodawcy, SKOK-i, notariusze i dostawcy usług telekomunikacyjnych mają obowiązek weryfikacji PESEL-i osób fizycznych w rządowym rejestrze zastrzeżeń numerów PESEL (RZNP). Weryfikacja ma wspomóc walkę z olbrzymią skalą… Czytaj więcej→
Sprawdź inne
Przedsiębiorcy przyspieszają odzyskiwanie długów, sprzedając je na giełdach
Prawo Komunikacji Elektronicznej – co zmieni dla konsumentów?
Nowy raport audytowy „Wielkość i struktura bazy danych ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A.”
Dlaczego Polacy coraz częściej wpadają w pułapkę zadłużenia?
Dynamiczny wzrost zapytań o rzetelność finansową Polaków w e-commerce
Polacy coraz częściej korzystają z BNPL
Kontakt dla prasy
Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG