Odzyskaj z ERIF zasądzone alimenty – wpisz dłużnika za darmo!

Od 03.10.2022 do 03.01.2023 (do godz. 9.00) ERIF Biuro Informacji Gospodarczej znosi opłaty dla osób fizycznych na następujące usługi: zgłoszenie do bazy ERIF dłużnika alimentacyjnego oraz wysyłanie do zgłoszonego specjalnego powiadomienia o wpisie.

Samotne wychowywanie dziecka jest ogromnym wyzwaniem dla każdego rodzica. Sytuację tę dodatkowo może skomplikować fakt, kiedy rodzic mimo zasądzonego wyroku sądu – nie otrzymuje należnych alimentów. Oczywiście ma prawo zwrócić się do komornika o egzekucję długu. Dodatkowo – o ile nie przekracza kryterium dochodowego – może ubiegać się również o pieniądze z funduszu alimentacyjnego, który maksymalnie może wynieść 500 zł miesięcznie. Co jeszcze może zrobić rodzić samotnie wychowujący dziecko?

Istnieje możliwość dodania niesumiennego „alimenciarza” do Biura Informacji Gospodarczej ERIF. Zwykle utworzenie takiego wpisu jest płatne. – Rozumiemy, że zwłaszcza w obecnych czasach wydanie nawet kilku złotych – szczególnie dla osoby samotnie wychowującej dziecko – może być sporym wydatkiem, dlatego też zdecydowaliśmy się w okresie od 03.10.2022 do 03.01.2023 znieść opłatę za dodanie wpisu o dłużniku alimentacyjnym i dodatkowo – również bezpłatnie – powiadomimy dopisanych dłużników o dokonanym wpisie. –  mówi Aleksandra Wilczak-Grzesik.

Wpisanie niesumiennych „alimenciarzy”, do baz ERIF skutecznie blokuje m.in. zaciągnięcie kredytu, otrzymanie pożyczki czy nawet skorzystanie z usług telefonii cyfrowej i platform multimedialnych a co więcej – może być idealnym bodźcem motywującym do regulacji zobowiązań, a co za tym idzie – podniesienia komfortu życia dziecka.

Ostatnie wpisy

Rejestr zastrzeżeń numerów PESEL w praktyce

Od 1 czerwca 2024 r. banki, instytucje pożyczkowe, leasingodawcy, notariusze czy dostawcy usług telekomunikacyjnych będą zobowiązani do sprawdzenia numerów PESEL klientów w rejestrze zastrzeżeń numerów PESEL. Rejestr działa od połowy listopada minionego roku, w tym czasie… Czytaj więcej

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi