ERIF z Certyfikatem ESG – kolejny krok ku lepszemu zrównoważeniu

W marcu 2024 roku ERIF poddał się własnej ocenie zrównoważonego rozwoju na platformie Synesgy. Poprzez wypełnienie kwestionariusza z danymi niefinansowymi za rok 2023, firma zyskała nie tylko certyfikację, ale także precyzyjny plan działań naprawczych, który stanowi swoisty kompas, wskazując obszary wymagające szczególnej uwagi i wysiłku.

Certyfikacja ESG na Platformie Synesgy potwierdza zaangażowanie ERIF we wszystkie aspekty (E – środowiskowe, S- społeczne, G- zarządcze) a uzyskany wynik „C” mobilizuje do działania!

Metodologia Platformy Synesgy opracowana przez CRIF Ratings, agencję ratingową będącą częścią Grupy CRIF, jest w pełni zgodna z międzynarodowymi standardami, takimi jak Global Reporting Initiative (GRI), Celami Zrównoważonego Rozwoju (SDG), Europejskimi Standardami Zrównoważonego Rozwoju (ESRS), czy Taksonomią UE. Dzięki temu ocena jest wiarygodna i porównywalna na skalę globalną.

Z certyfikatem ESG, ERIF zobowiązuje się do ciągłego rozwoju, dalszego monitorowania i raportowania poziomu swojego zrównoważenia. Otrzymanie tego certyfikatu daje ERIF jasno określony punkt wyjścia w procesie tworzenia kompleksowej strategii ESG.

Dostęp do kompletnych i porównywalnych danych to wiedza bezcenna. Pozwala lepiej zrozumieć wymagania certyfikacji, co z kolei sprawia, że zdobycie kolejnych certyfikatów w przyszłości będzie bardziej efektywne i płynne.

Kolejna certyfikacja ESG ERIF planowana jest na marzec 2025 roku.

Więcej o ERIF w kontekście ESG znajdziesz tutaj.

Ostatnie wpisy

ERIF otrzymuje kolejny Certyfikat Etyczny ZPF

Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce potwierdza, że ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. jest w pełni zgodne z przyjętymi standardami etycznymi. ZPF zrzeszający banki, doradców finansowych, firmy pożyczkowe oraz inne instytucje z sektora finansowego, odgrywa kluczową… Czytaj więcej

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi