UWAGA! Przedłużamy promocję „Sprawdź biuro podróży za 0 zł”

W Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A. znajduje się już 209 biur podróży, które są zadłużone na ponad 1,9 mln zł.

Zmiana przepisów obligująca touroperatorów do podniesienia wartości gwarancji ubezpieczeniowych może być jedną z przyczyn upadłości kolejnych biur podróży. W sierpniu bieżącego roku około 400 biur musi na nowych warunkach przedłużyć polisy, których wysokość może wynieść od 90 do 250 tysięcy euro.

Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. przedłużył do końca wakacji promocję „Sprawdź biuro podróży za 0 zł”. Dzięki niej wszystkie zainteresowane osoby za pośrednictwem serwisu infoKonsument.pl mogą bezpłatnie sprawdzić wiarygodność płatniczą touroperatorów, a także przedsiębiorców z innych branż.

Od początku roku upadłość ogłosiły już 3 biura podróży – jedno z nich z powodu braku środków na przedłużenie polisy ubezpieczeniowej. Polska Izba Turystyki szacuje, że w tym roku decyzję o zmianie lub zaprzestaniu prowadzenia działalności może podjąć nawet 80 podmiotów. Ostatecznie taka sytuacja dotknie klientów biur podróży, którzy mogą mieć problemy z odzyskaniem wydanych pieniędzy.

Czy klienci biur podróży mogą zabezpieczyć się przed utratą pieniędzy i problemami podczas wymarzonego urlopu?

Na pewno mogą zminimalizować to ryzyko poprzez weryfikację organizatora wypoczynku. W pierwszej kolejności powinni:

  • sprawdzić, czy biuro podróży jest wpisane do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych
  • sprawdzić sytuację finansową biura podróży w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A.

Teraz aż do końca wakacji można
bezpłatnie sprawdzać biura podroży w serwisie infoKonsument.pl

W Rejestrze Dłużników ERIF każdy może sprawdzić biuro podróży, agencję turystyczną, ośrodek wypoczynkowy i każdego innego organizatora wypoczynku. Weryfikacji najłatwiej dokonać za pośrednictwem Internetu w serwisie infoKonsument.pl. Jeżeli zdecydujemy się na wcześniejszy zakup wczasów, nie poprzestańmy na jednorazowym sprawdzeniu firmy organizującej wypoczynek. Pamiętajmy, że sytuacja finansowa touroperatora w każdej chwili może ulec zmianie – nawet podczas oczekiwania na wyjazd. Dlatego warto skorzystać z usługi monitoringu w biurze informacji gospodarczej. Dzięki tej usłudze nie będziemy musieli pamiętać, aby co jakiś czas kontrolować sytuację finansową biura.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych usług w serwisie infoKonsument.pl.