Sprawdź biuro podróży i ciesz się udanym urlopem

W połowie maja 2014 roku wysokość zadłużenia biur podróży wpisanych do Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. wyniosła niemal 3,3 mln zł. Przed wykupieniem wczasów lub wycieczki, sprawdzajmy firmy turystyczne, z których usług chcemy skorzystać.

Rozpoczął się letni sezon urlopowy. Wiele osób z dużym wyprzedzeniem zaplanowało już kierunek swoich wakacyjnych podróży. Są jednak i tacy, którzy decyzję uzależniają od atrakcyjności pojawiających się ofert turystycznych. W związku z tym przeglądają katalogi lub serwisy internetowe poświęcone turystyce. Poszukują miejsca i warunków, które spełnią ich oczekiwania i sprawią, że z urlopu przywiozą mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

– Warto w przemyślany sposób wybrać nie tylko ofertę, która nas zainteresuje, ale także biuro podróży, z którego usług chcemy skorzystać – mówi Edyta Szymczak, Prezes Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. – Artykuły publikowane w ubiegłych latach potwierdzają, że wielu turystów było zmuszonych do skrócenia swojego urlopu z powodu kłopotów finansowych touroperatora. Wiele osób miało również poważne trudności związane z powrotem do kraju, a niektórzy zapłacili za wyjazdy, które nie doszły do skutku. Dlatego warto pamiętać, że jeszcze przed zakupem wczasów lub wycieczki można sprawdzić każdą firmę turystyczną, a następnie monitorować w biurze informacji gospodarczej, czy nie pojawiają się informacje o jej zadłużeniu – dodaje Edyta Szymczak.

Nie ryzykujmy, zadbajmy o udany wyjazd

Jeszcze do niedawna dominował pogląd, że problem upadłości firm z branży turystycznej dotyczy tylko małych, nieznanych biur. Duże podmioty z zasady wydawały się być odporne na problemy finansowe. Dlatego też wiele osób wybierało oferty znanych na rynku, reklamujących się firm. Ostatnie lata pokazały, że również renomowani touroperatorzy mogą borykać się z trudną sytuacją finansową.

W połowie maja 2014 roku w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A. znajdowały się informacje na temat 204 biur podróży, których łączne zadłużenie wyniosło niemal 3,3 mln zł.

Warto minimalizować ryzyko utraty pieniędzy i przewidywać problemy, jakie mogą nas spotkać w związku z ogłoszeniem upadłości wybranego przez nas touroperatora. Wystarczy dokładnie przyglądać się ofertom, w szczególności tym promocyjnym. Warto również zweryfikować organizatora naszego wypoczynku pod kątem jego rzetelności płatniczej. Można to zrobić za pomocą narzędzi, które umożliwiają ocenę wiarygodności biura podróży.

W serwisie infoKonsument.pl trwa akcja promocyjna, dzięki której bezpłatnie sprawdzimy, czy w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A. znajdują się informacje na temat zadłużenia wybranego biura podróży, touroperatora, agencji turystycznej i każdego innego organizatora wypoczynku.

Promocja trwa tylko do 16 czerwca b.r.

Dowiedz się więcej w Serwisie:

 

logo_IK_horyzontal