Oferta specjalna z okazji Światowego Dnia Konsumenta

W Światowy Dzień Konsumenta Rejestr Dłużników ERIF zachęca wszystkich do sprawdzania w biurze informacji gospodarczej wiarygodności wszystkich firm, z którymi planujemy podpisać umowę lub podjąć współpracę.

Do 26 kwietnia b.r. konsumenci, którzy już posiadają lub założą konto w serwisie infoKonsument.pl, będą mogli skorzystać z usługi sprawdzania przedsiębiorców w promocyjnej cenie. Pierwsze sprawdzenie firmy to koszt 5 zł brutto, a każde kolejne to tylko 1 zł brutto.

Warto wziąć pod uwagę kłopoty, jakie mogą nas spotkać w związku z ogłoszeniem upadłości przez biuro podróży organizujące nasz wypoczynek, czy dewelopera, z którym podpisaliśmy umowę zakupu własnego mieszkania lub domu. To samo dotyczy sklepów internetowych, w których chcemy złożyć zamówienie. Dobrze jest sprawdzić ich wiarygodność przed dokonaniem przedpłaty na konto sklepu. Wybierając przyszłego pracodawcę, upewnijmy się, że podejmiemy współpracę z rzetelnym przedsiębiorcą. To od niego będzie zależało, czy nasze wynagrodzenie trafi do nas na czas.

– Zanim zwiążemy się umową z jakąkolwiek firmą, sprawdźmy nie tylko opinię na jej temat, ale także informacje dotyczące jej rzetelności płatniczej. Mogą nam w tym pomóc biura informacji gospodarczej, w których znajdują się dane między innymi na temat zadłużonych firm – mówi Edyta Szymczak, Prezes Zarządu Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. – Jeśli okaże się, że sprawdzana przez nas firma ma negatywny wpis w rejestrze, potraktujmy go jak sygnał ostrzegawczy i zastanówmy się, czy podejmować współpracę lub jak się najlepiej zabezpieczyć przed ryzykiem niewywiązania się wobec nas z zobowiązań. Jeśli zaś znajdziemy informacje pozytywne, będzie to oznaczać, że firma reguluje swoje płatności bez istotnych opóźnień i może być dla nas wiarygodnym kontrahentem – dodaje Edyta Szymczak.

Na dzień 5 stycznia 2015 r. w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A. znajdowało się 2,29 miliona spraw na łączną kwotę 11,6 miliarda złotych. Wśród nich znajdziemy niespłacone zobowiązania przedsiębiorców. Upewnijmy się, że wybrane przez nas biuro podróży, touroperator, agencja turystyczna, deweloper, sklep internetowy, czy potencjalny pracodawca, nie znajdują się na liście zadłużonych firm. Szczegółowe informacje znajdują się na www.infoKonsument.pl >>