Forum ERIF 2016

Za nami czwarta już edycja Forum ERIF, które w tym roku odbyło się 27 września w hotelu Narvil w Serocku. Po raz kolejny branżowi specjaliści, czyli przedstawiciele banków, instytucji pożyczkowych, multimediów, firm leasingowych, towarzystw ubezpieczeniowych i innych dostawców usług, mieli okazję porozmawiać o aktualnej sytuacji na rynku finansowym i wymienić się swoimi doświadczeniami. Tegorocznemu wydarzeniu przyświecała myśl przewodnia „Dokąd zmierza rynek usług – szanse i wyzwania dla jego uczestników”.

Uczestnicy Forum mieli okazje interaktywnie wziąć udział w dwóch panelach dyskusyjnych, które poprzedzały eksperckie prezentacje wprowadzające. Interesujące dyskusje panelistów pozwoliły sformułować wiele trafnych i niezwykle istotnych wniosków.

Część poświęcona szerokiej tematyce związanej z rolą i rozwojem informacji gospodarczej na rynku udowodniła m.in., że informacja pozytywna pełni coraz bardziej istotną rolę w analizach i modelach scoringowych oraz, że może w przyszłości stanowić podstawę do honorowania jej posiadaczy benefitami przy zawieraniu kolejnych umów na rynku. Z pewnością wymaga to dalszego wzmacniania pozycji informacji pozytywnej na rynku – tego typu wpisów musi być w BIGach znacząco  więcej i powinny one pochodzić od dostawców z różnych branż, tak, aby jej zdolność predykcyjna była coraz silniejsza.

Z części Forum dotyczącej zagadnień związanych z rozwojem nowych technologii i nowych trendów produktowych na rynku usług konsumenckich można wywnioskować, że wyglądające na pierwszy rzut oka „groźnie” fintechy mogą być znakomitym uzupełnieniem dotychczas stosowanych rozwiązań. Umiejętne wykorzystywanie nowych technologii i implementowanie ich na rynku jest dobrym kierunkiem, jednak w ich stosowaniu z pewnością trzeba uwzględniać potrzeby i oczekiwania klientów, szczególnie nadchodzącego nowego pokolenia oraz jego specyficznego stylu funkcjonowania w świecie finansów i usług.

Oba panele dyskusyjne cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zaproszonych gości. Ożywione dyskusje i interakcje pomiędzy ekspertami i uczestnikami były kontynuowane jeszcze w kuluarach na długo po zakończeniu realizacji oficjalnego programu Forum. Wieczorem odbyła się uroczysta Gala wręczania statuetek firmom i  instytucjom, które zostały wyróżnione certyfikatem Odpowiedzialni w Biznesie. Całość zwieńczył pokaz gwiazdy wieczoru – malarza Vlodyra, który w zaskakujący sposób zaprezentował zgromadzonym nowe logo ERIF. Tak oto rozpoczęliśmy nowy rozdział w historii ERIF BIG S.A.

Więcej informacji o tegorocznej edycji oraz pełna fotorelacja dostępna jest na stronie Forum. Już dziś serdecznie zapraszamy także do udziału w kolejnej edycji Forum, która odbędzie się w przyszłym roku.