Rejestr partnerem strategicznym III Kongresu Sektora Pożyczkowego

Tegoroczna edycja Kongresu Sektora Pożyczkowego, którego organizatorem był KPF, odbyła się 21 maja 2014 roku w Warszawie. Partnerem strategicznym wydarzenia był Rejestr Dłużników ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

III Kongres Sektora Pożyczkowego na dobre wpisał się w kalendarz imprez skierowanych głównie do przedstawicieli firm z pozabankowego sektora pożyczkowego. Jest on okazją do omówienia stanu i perspektyw dalszego rozwoju branży. Trzecia już edycja Kongresu składała się z czterech sesji merytorycznych. Pierwsza z nich dotyczyła zmian otoczenia prawnego pożyczek pozabankowych. Kolejne panele poruszały takie zagadnienia jak ocena koniunktury branży pożyczkowej, czy mikrofinansowanie. Podczas drugiego panelu Anna Pakulska, dyrektor sprzedaży obszaru klienta strategicznego Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. zaprezentowała temat „Rozwój rynku pożyczek pozabankowych z perspektywy doświadczeń BIG”.

Po zakończonym spotkaniu reprezentanci KPF poprosili Edytę Szymczak, prezes zarządu Rejestru Dłużników ERIF o podsumowanie, jak wygląda aktywność pozabankowych firm pożyczkowych we współpracy z biurami informacji gospodarczej:

„Od 2012 roku zauważamy wzrost aktywności firm pożyczkowych we współpracy z nami. To dowód na to, jak biuro informacji gospodarczej ze swoim kapitałem w postaci bazy danych może być skutecznie wykorzystywane w procesach oceny ryzyka” – komentuje Edyta Szymczak, prezes zarządu Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A.

Zachęcamy do obejrzenia całego komentarza, który został nagrany podczas III Kongresu Sektora Pożyczkowego. Komentarz można obejrzeć tutaj.

Ostatnie wpisy

Weryfikacja numerów PESEL już od czerwca

Od 1 czerwca 2024 roku banki, firmy pożyczkowe, leasingodawcy, SKOK-i, notariusze i dostawcy usług telekomunikacyjnych mają obowiązek weryfikacji PESEL-i osób fizycznych w rządowym rejestrze zastrzeżeń numerów PESEL (RZNP). Weryfikacja ma wspomóc walkę z olbrzymią skalą… Czytaj więcej

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi