XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów z udziałem ERIF

12 i 13 października 2022 roku ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. już po raz jedenasty wzięło udział w Samorządowym Forum Kapitału i Finansów. W tym roku była to XX edycja tego wydarzenia, które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.


Tradycyjnie spotkali się tam przedstawiciele administracji samorządowej, sektora prywatnego i świata biznesu. Podczas 2 dni w 12 równoległych konferencjach tematycznych wzięło udział około 350 prelegentów i ekspertów. Ponad 1000 uczestników prowadziło dyskusje przede wszystkim na temat trudnej sytuacji geopolitycznej i ekonomicznej w Polsce, ale też trendów w innowacjach oraz możliwości rozwoju gospodarki i infrastruktury.
Jak co roku, pierwszy dzień zakończył się uroczystą Galą Inwestorów Samorządowych. Jej kluczowym punktem było wręczenie nagród w rankingu inwestycji w infrastrukturę.

Od wielu lat Forum to przyjazny, wysoce merytoryczny kontekst dla produktów i usług finansowych, technicznych oraz organizacyjnych dla wielu obszarów działalności instytucji publicznych. Samorządowcy mają możliwość zapoznania się z najskuteczniejszymi rozwiązaniami, trendami i dobrymi praktykami, które wskazują im jak najefektywniej wykorzystać środki budżetowe, a także jak pozyskiwać nowe.

W tym miejscu ERIF również przeprowadził wiele rozmów z reprezentantami miast, gmin i powiatów. Przedstawiliśmy rozwiązania BIG, które mogą pomóc im skutecznie minimalizować nieterminowe płatności mieszkańców, odzyskiwać należne jednostkom samorządu terytorialnego płatności i stabilizować budżety samorządowe w horyzoncie wieloletnim.
Jak się okazuje, nasze produkty cieszą się zainteresowaniem jednostek publicznych nie tylko z powodu korzyści, jakie mogą przynieść im samym, ale również wsparcia w budowaniu świadomości i kultury płatniczej mieszkańców.
Korzystając z okazji kolejnego udziału ERIF BIG S.A. w Samorządowym Forum Kapitału i Finansów, i na dowód uniwersalności naszych rozwiązań, przypominamy wiersz napisany o nich przez jednego ze skarbników podczas tego wydarzenia kilka lat temu, który wciąż nie traci na aktualności.

Drogi mieszkańcu, myśląc o Tobie
I korzystając z nowoczesnych narzędzi w dzisiejszej dobie,
Pilnuj płatności na rzecz swojej gminy
Obyś na święta nie miał kwaśnej miny
ERIF BIG S.A. to partner bardzo solidny
Pomaga gminie, gdy klient jest trudny
Pilnuj się więc mieszkańcu drogi
Obyś na rynku nie miał stawianych kłód pod nogi
Płatności dla gminy to rzecz święta
Każdy solidny o tym pamięta
A każdy inny dłużnik niesolidny
Będzie w bazie „klient trudny”
I trafisz wtedy do bazy ERIFkonsument
I pomoże Ci wtedy tylko jeden dokument
DOWÓD ZAPŁATY kochanej gminie
I kłopot całkiem Cię już ominie
Możesz też sprawdzić i Ty różne dane
Czy usługi przez Ciebie są dobrze wybrane
Czy Twój kontrahent jest wiarygodny
I Twojego zaufania godny
ERIFkonsument to pomysł dobry
Na rynku dzisiaj jest bardzo modny

Ostatnie wpisy

Zrównoważony rozwój w branży finansowej

Już nie tylko finanse odgrywają kluczową rolę w instytucjach finansowych. Na równi stawiane są dziś kwestie niefinansowe, których wdrażanie, a także raportowanie obejmie wkrótce wiele firm na rynku. Rzetelna edukacja, wsparcie merytoryczne i transparentność w… Czytaj więcej

ERIF z rekordową liczbą zapytań

Jak wskazuje ERIF BIG tylko w maju wystosowano do biura niemal 1,5 mln zapytań o rzetelność finansową klientów indywidualnych i firm. To wzrost o 40% wobec kwietnia 2023 r. i o 45% wobec analogicznego okresu… Czytaj więcej

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi