Polacy porządkują finanse

O blisko 150% wzrosła wartość usuniętych negatywnych wpisów w ERIF BIG w kwietniu b.r. wobec kwietnia 2022 r. Również w maju wartość usuniętych wpisów była wyższa o 100% w stosunku do maja minionego roku.

Tegoroczny maj był miesiącem rekordowym pod kątem liczby zapytań wystosowanych do ERIF względem wiarygodności finansowej Polaków, natomiast marzec i kwiecień b.r. wyróżniają się pod kątem wartości spłaconych zobowiązań i usunięć negatywnych spraw z bazy. Miesiąc maj był szczególny zarówno  pod względem udostępnionych raportów, jak również wartości spłaconych zobowiązań. Wpływ na tak chętne porządkowanie spraw finansowych mają m.in. zwroty z podatków PIT, trzynaste emerytury, ale również chęć podjęcia zobowiązań finansowych, które ze względu na negatywne wpisy w BIG, nie mogłyby wcześniej zostać przyznane. To jednak niejedyne powody.

Ostatnie wpisy

Polki finansowo zaradne bardziej niż mężczyźni

Polki zadłużają się rzadziej niż Polacy, w dodatku na niższe kwoty. Badania wskazują także, że coraz większa jest ich świadomość ekonomiczna, skrupulatność przy zawieraniu umów oraz ostrożność w zaciąganiu kredytów. Panie także coraz chętniej wybierają… Czytaj więcej

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi