Nowy raport audytowy „Wielkość i struktura bazy danych ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A.” za I kwartał 2023 r.

Prezentujemy najnowszy raport audytowy „Wielkość i struktura bazy danych ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A.” za I kwartał 2023 r. Przedstawiamy w nim dane na temat wielkości oraz struktury naszej bazy, a także dane porównawcze z poprzednich okresów. Zachęcamy również do sprawdzenia pełnej wersji raportu w wygodnej, interaktywnej wersji – raport kwartalny online.

Prawie 69 mld zł – tyle wynosi wartość informacji gospodarczych w bazie ERIF

Po I kwartale 2023 r. ponownie zanotowaliśmy wzrost wartości zobowiązań w bazie ERIF, która obecnie wynosi już ponad 68,9 mld zł. Aktualna liczba zobowiązań to już prawie 169 mln, czyli o ponad 4% więcej, niż w poprzednim kwartale.

Wykres prezentuje wartość zobowiązań w ERIF BIG

Wzrost liczby informacji pozytywnych w bazie

Po I kwartale 2023 r. w naszej bazie odnotowaliśmy wzrost liczby wpisów pozytywnych, dotyczących zarówno konsumentów, jak i podmiotów gospodarczych. Łączna liczba informacji pozytywnych wynosi prawie 166 mln. Informacja pozytywna to potwierdzenie terminowego wywiązywania się konsumentów lub przedsiębiorców ze swoich zobowiązań płatniczych. Taka informacja w bazie danych ERIF buduje wiarygodność klienta, pomaga wspierać ocenę zdolności kredytowej, czy ocenę ryzyka podejmowanej współpracy.

Wykres przedstawia wzrost ilości wpisów pozytywnych w ERIF BIG

Coraz więcej pobieranych raportów z bazy

W pierwszym kwartale 2023 r. odnotowaliśmy także prawie 3,3 mln pobranych raportów z naszej bazy. To więcej niż wynosi obecnie liczba mieszkańców Madrytu!

Grafika przedstawia jeden z budynków w Madrycie

Zapraszamy do zapoznania się z całym raportem.
Raport kwartalny online – https://raportkwartalny.erif.pl/

Ostatnie wpisy

Zrównoważony rozwój w branży finansowej

Już nie tylko finanse odgrywają kluczową rolę w instytucjach finansowych. Na równi stawiane są dziś kwestie niefinansowe, których wdrażanie, a także raportowanie obejmie wkrótce wiele firm na rynku. Rzetelna edukacja, wsparcie merytoryczne i transparentność w… Czytaj więcej

ERIF z rekordową liczbą zapytań

Jak wskazuje ERIF BIG tylko w maju wystosowano do biura niemal 1,5 mln zapytań o rzetelność finansową klientów indywidualnych i firm. To wzrost o 40% wobec kwietnia 2023 r. i o 45% wobec analogicznego okresu… Czytaj więcej

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi