Jak czytać raporty o długach? – Podcast Przyspiesz Biznes

  • Jak wynika z badania przeprowadzonego przez ERIF BIG SA we współpracy z Apfino, aż 39% przedsiębiorców w Polsce nie weryfikuje partnerów biznesowych przed podjęciem współpracy.
  • Co więcej, aż 19% respondentów z tej grupy nie przeprowadza weryfikacji z powodu braku wiedzy w zakresie oceny zebranych informacji.
  • Poprawna weryfikacja kontrahenta to klucz do udanej współpracy, wolnej od opóźnień w płatnościach i zatorów płatniczych, czyli największych bolączek polskich przedsiębiorców.

Weryfikacja partnerów biznesowych to podstawa udanej współpracy. Jak się jednak okazuje, wielu przedsiębiorców nie jest w stanie właściwie zinterpretować wyników takiej weryfikacji. Zgodnie z przeprowadzonym przez ERIF i Apfino badaniem, nawet 19% respondentów deklaruje brak wiedzy w zakresie oceny informacji zebranych w procesie weryfikacji.

Aby pomóc przedsiębiorcom zrozumieć i właściwie zinterpretować dane zawarte w raportach wiarygodności finansowej, zachęcamy do obejrzenia najnowszego odcinka podcastu Przyspiesz Biznes, przygotowanego we współpracy z Apfino. Gościem odcinka jest Aleksandra Wilczak-Grzesik, kierownik działu klienta instytucjonalnego w ERIF BIG, która na co dzień współpracuje z przedsiębiorcami z sektora MŚP. W rozmowie z Kamilem Nowakiem z Apfino porusza następujące kwestie:

  • co znajduje się w raporcie z informacją gospodarczą,
  • jak poprawnie interpretować zawarte w raportach informacje o podmiotach gospodarczych,
  • jaka jest różnica pomiędzy informacjami negatywnymi i pozytywnymi,
  • w jakich sytuacjach warto szczegółowo zagłębić się w raport o przedsiębiorcy.

Zachęcamy do obejrzenia:

Coraz większy wybór narzędzi do weryfikacji kontrahenta sprawia, że nawiązywanie współpracy może stać się bardziej bezpieczne i obarczone mniejszym ryzykiem. Jednym z takich narzędzi jest usługa Sprawdź Kontrahenta, dostępna na platformie Apfino. Umożliwia ona sprawdzenie informacji o podmiocie gospodarczym, zawartych w rejestrach publicznych, takich jak GUS, CEiDG, KRS, lista sankcyjna MSWiA, biała lista podatników VAT. Dodając do tego raport z informacją gospodarczą pochodzący z ERIF BIG, otrzymujemy kompleksową informację o kondycji finansowej potencjalnego lub obecnego kontrahenta.

Więcej o usłudze Sprawdź Kontrahenta tutaj: https://apfino.pl/sprawdz-kontrahenta/

Ostatnie wpisy

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi