Finalizacja przejęcia 100% akcji ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. – rozpoczęcie pracy w ramach struktur CRIF

W nawiązaniu do informacji z początku stycznia o zmianach w strukturze właścicielskiej ERIF BIG S.A. informujemy o finalizacji sprzedaży 100% akcji w spółce ERIF BIG S.A. oraz 100% udziałów w EBS Sp. z o.o. Tym samym ERIF dołącza do polskiej części międzynarodowej Grupy CRIF.

Do tej pory właścicielem podmiotów była Grupa Kruk, jeden z liderów rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Po 15 latach efektywnej i pełnej sukcesów obecności w grupie windykacyjnej ERIF rozpoczyna nowy etap rozwoju usług na rynku lokalnym.

Wraz ze zmianą właściciela ERIF BIG zyskuje nowego właściciela. Rozpoczynając działania w nowym układzie, upatruje w zmianie szans na rozwój – wzmocnienie dotychczasowej pozycji rynkowej, a także przyniesienie wymiernych korzyści partnerom biznesowym w postaci możliwie najszerszej oferty na polskim rynku w ramach nowej grupy kapitałowej.

Niewątpliwie zaczynamy nowy rozdział w historii ERIF. W ubiegłym toku intensywnie pracowaliśmy nad tym, żeby ta transakcja mogła dojść do skutku. Najbliższe miesiące będą czasem wzmożonej pracy nad integracją – danych, wiedzy oraz zasobów najważniejszego kapitału, tego tkwiącego w ludziach. Nasze aktywa, czyli baza danych BIG, know-how, kapitał ludzki oraz nasza efektywność to najlepsza zapowiedź nowej wartości, którą stworzymy wspólnie pod szyldem Grupy CRIF – komentuje prezes ERIF BIG Edyta Szymczak.

 – Pozyskanie spółek ERIF i EBS podniesie komplementarność naszych rozwiązań na polskim rynku i pozwoli jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby coraz bardziej wymagającego rynku w zakresie informacji biznesowych oraz elastyczności operacyjnej i technologicznej. Mając to na uwadze w niedalekiej przyszłości poszerzymy portfolio naszych rozwiązań o produkty, oparte nie tylko o unikalny pod względem zasięgu i aktualizacji ekosystem informacji, ale też inne wartościowe rozwiązania CRIF wspierające efektywność działalności biznesowej naszych partnerów – mówi Piotr Badura, Country Manager CRIF Polska.

Zmiany w strukturze właścicielskiej ERIF BIG S.A. to duże wyzwanie. Dlatego najbliższe miesiące jako ERIF BIG zamierzamy przeznaczyć na integrację z CRIF oraz sprawy organizacyjne, by później móc skupić się na pracy nad nowymi rozwiązaniami w zakresie usług i produktów.

Ostatnie wpisy

Zrównoważony rozwój w branży finansowej

Już nie tylko finanse odgrywają kluczową rolę w instytucjach finansowych. Na równi stawiane są dziś kwestie niefinansowe, których wdrażanie, a także raportowanie obejmie wkrótce wiele firm na rynku. Rzetelna edukacja, wsparcie merytoryczne i transparentność w… Czytaj więcej

ERIF z rekordową liczbą zapytań

Jak wskazuje ERIF BIG tylko w maju wystosowano do biura niemal 1,5 mln zapytań o rzetelność finansową klientów indywidualnych i firm. To wzrost o 40% wobec kwietnia 2023 r. i o 45% wobec analogicznego okresu… Czytaj więcej

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi