ERIF w gronie członków Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych

Z dumą ogłaszamy, że ERIF BIG dołączył do prestiżowego grona członków Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych (PZIP), który zrzesza podmioty rynku pożyczkowego oraz obszaru digital lending i fintech. Misją ERIF jest między innymi propagowanie wartości: rzetelności oraz odpowiedzialności w relacjach między uczestnikami obrotu gospodarczego. Ta misja doskonale współgra z filozofią Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych (PZIP). Wspólnie dążymy do ustanowienia tych wartości jako podstawy dla całego rynku, promując tym samym uczciwość i odpowiedzialność we wszystkich obszarach działalności gospodarczej.

Celem działalności ERIF jest zwiększanie bezpieczeństwa zawieranych transakcji poprzez dostarczanie wiarygodnych i kompleksowych informacji gospodarczych oraz danych do oceny ryzyka finansowego. Z tego powodu nasze członkostwo w PZIP jest niezwykle istotne także z punktu widzenia legislacji firm lendtechowych, które w swojej działalności zobowiązane są do szczegółowej weryfikacji zdolności kredytowej swoich klientów.

Połączenie dwóch dekad doświadczenia ERIF na rynku informacji gospodarczej oraz praktycznej wiedzy członków PZIP dotyczącej funkcjonowania branży pożyczkowej stanowi istotny czynnik wspierający rozwój sektora lendtech w Polsce.

Ostatnie wpisy

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi