Alimenty a edukacja dziecka

Połowa polskich rodziców planowała zmieścić się w kwocie 500 zł z wydatkami na tegoroczną wyprawkę szkolną dla swojej pociechy. Co trzeci rodzic miał na ten cel budżet do 700 zł, a jedynie 13% planowało zakupy do 300 zł. Z pewnością wielu rodzicom łatwiej byłoby sprostać oczekiwaniom dzieci względem wyprawki, gdyby na czas otrzymywali zasądzone na pociechę alimenty. Jak wskazuje ERIF BIG – wartość niezapłaconych zobowiązań alimentacyjnych wobec jednostek publicznych, które za nierzetelnych rodziców przejęły obowiązek częściowej alimentacji na koniec II kwartału b.r. wyniosła ponad 16 mld zł!

W 2023 r. koszt wychowania dziecka – od narodzin do osiągnięcia pełnoletności może wynieść ponad 309 tys. zł, czyli o 44 tys. zł więcej, niż według zeszłorocznych wyliczeń Centrum im. Adama Smitha.

Ostatnie wpisy

Postawy zakupowe Polaków w okresie świątecznym

Blisko 44% Polaków na tegoroczne święta planowało przeznaczyć taką samą kwotę jak rok temu. Natomiast 33% badanych zamierzało zmniejszyć tegoroczny budżet na Boże Narodzenie – wskazuje raport Consumer Finance Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Oznacza… Czytaj więcej

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi