Ukazał się nowy raport dotyczący wielkości i struktury bazy ERIF – za II kwartał 2020

Uprzejmie informujemy, że udostępniliśmy nowy raport audytowy „Wielkość i struktura bazy danych ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A.” za II kwartał 2020 r. Przedstawia on dane na temat wielkości oraz struktury naszej bazy, a także dane porównawcze z poprzednich okresów.

Jakie nowości pojawiły się w naszym rejestrze w porównaniu do poprzedniego raportu i na co warto zwrócić szczególną uwagę analizując dane? Zachęcamy do sięgnięcia po nasz raport, tradycyjnie już przygotowany przy udziale firmy KPMG Audyt Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

>> zobacz pełną wersję raportu „Wielkość i struktura bazy danych ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A. II kwartał 2020 roku” <<

Przy okazji premiery raportu przygotowaliśmy również krótką animacją, która podsumowuje kilka najważniejszych faktów i wprowadza w świat danych ERIF w kontekście ostatnich zmian. Zapraszamy do obejrzenia:

Wartość i liczba wpisów w bazie ERIF rośnie


Podobnie jak w poprzednim raporcie, także i tym razem zanotowaliśmy wzrost wartości zobowiązań, które z 50,3 mld złotych na koniec I kwartału, wzrosły do kwoty 52,3 mld złotych na koniec II kwartału 2020 roku.

Wynik ten jest przede wszystkim rezultatem zmiany struktury ilościowej, która w porównaniu z poprzednim okresem (około 87 mln zobowiązań), urosła do ponad 94 mln.

wzrost zobowiązań w bazie ERIF

Coraz więcej zobowiązań negatywnych

Raport wskazuje również na utrzymujący się trend wzrostowy w zakresie wartości zobowiązań wymagalnych, czyli informacji negatywnych w bazie ERIF. Łączna wartość tej kategorii zobowiązań na koniec I kwartału 2020 r. wyniosła niemal 31 mld zł, a wygenerowało ją ponad 3,85 mln spraw.

struktura ilościowa zobowiązań negatywnych w bazie ERIF

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całością raportu:

>> zobacz pełną wersję raportu „Wielkość i struktura bazy danych ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A. II kwartał 2020 roku” <<

Ostatnie wpisy

Rejestr zastrzeżeń numerów PESEL w praktyce

Od 1 czerwca 2024 r. banki, instytucje pożyczkowe, leasingodawcy, notariusze czy dostawcy usług telekomunikacyjnych będą zobowiązani do sprawdzenia numerów PESEL klientów w rejestrze zastrzeżeń numerów PESEL. Rejestr działa od połowy listopada minionego roku, w tym czasie… Czytaj więcej

Instytucje, które dbają o Twoje bezpieczeństwo i regulują działalność BIG

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nadzoruje działalność BIG

Związek Przedsiębiorców Finansowych w Polsce

Dobrowolne przystąpienie do Zasad Dobrych Praktyk

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Opiniuje Regulamin Zarządzania Danymi