Zadłużenie firm

Weryfikowanie wypłacalności firmy, z którą współpracujemy, to dobry sposób na zabezpieczenie się przed nierzetelnym kontrahentem. Aby mieć poczucie bezpieczeństwa przy korzystaniu z usług dewelopera, biura podróży czy przy podejmowaniu nowej pracy, warto poznać, przed podpisaniem umowy, sytuację finansową danego przedsiębiorstwa. Pozwoli to ustrzec się przed przykrymi niespodziankami. Wielu z nas zapomina, że zadłużenie firm można sprawdzić w bardzo prosty sposób. Wystarczy znać ich NIP i mieć dostęp do Systemu ERIF.

Serwis dedykowany konsumentom

Z myślą o osobach prywatnych ERIF BIG S.A. uruchomił serwis dedykowany konsumentom – infoKonsument.pl, , za którego pośrednictwem można bezpłatnie zarejestrować się w Systemie ERIF i śledzić informacje dotyczące finansów interesujących nas firm.

Założenie konta zajmuje kilka minut – wystarczy podać swoje dane wraz z numerem PESEL. Po tej prostej rejestracji można już wpisać NIP wybranych przedsiębiorców (np. dewelopera, dostawcy Internetu czy firmy wykonującej usługi remontowe), aby sprawdzić informacje na ich temat lub uruchomić usługę monitorowania. Sprawdzając przedsiębiorcę, otrzymamy raport z informacji znajdujących się w bazie ERIF na dany moment. W przypadku monitoringu system ERIF będzie stale monitorował przedsiębiorcę. Gdy pojawią się jakiekolwiek zmiany dotyczące wyznaczonych do monitorowania przedsiębiorców, np. dopisana została informacja gospodarcza wskazująca na zadłużenie firm, otrzymamy e-mail z informacją o tym fakcie. Może to być sygnał, że dzieje się coś niepokojącego. Dzięki szybkiemu dostępowi do takich informacji możemy od razu podjąć kroki zapobiegawcze, np. zakończyć współpracę z nierzetelną firmą lub dodatkowo zabezpieczyć się przed potencjalnymi stratami.

Sprawdzanie kontrahentów

Prowadząc działalność gospodarczą, również powinniśmy być czujni i sprawdzać kontrahentów, ponieważ istnieje ryzyko współpracy z niewypłacalną firmą. Przed podjęciem długofalowej współpracy, wypłaceniem zaliczki lub przekazaniem materiałów, zalecane jest sprawdzenie wiarygodności płatniczej potencjalnego partnera. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć wielu problemów, m.in. trudności związanych z odzyskaniem nieuregulowanych należności lub opóźnień w wykonaniu zleceń.

Warto mieć na uwadze fakt, że kwestia ściągania długów to nie tylko ogromny stres i zmarnowany czas, ale także kłopoty naszej firmy związane z zachowaniem płynności finansowej. Jeśli wiemy, jak sprawdzać zadłużenie firm, jesteśmy w połowie drogi do sukcesu. Prosty raport na temat kontrahentów pozwala szybko ocenić, czy firma, z którą rozważamy współpracę, jest dłużnikiem. Jeśli tak, możemy sprawdzić dokładniej, czy zadłużenie spowodowała pojedyncza opóźniona płatność, czy np. wiele niezapłaconych faktur. Dowiemy się również, jaki podmiot dopisał ją do rejestru dłużników.

ERIF BIG S.A. umożliwia także zebranie informacji z innych BIG funkcjonujących w Polsce, w ramach Raportu jednolitego. Można w takim zbiorczym raporcie zamówić informację z wszystkich polskich BIG lub tylko z wybranych, tych najbardziej nas interesujących. Dzięki temu wygodniej i w krótszym czasie możemy zweryfikować przedsiębiorcę kompleksowo. Ponosimy też mniejsze koszty niż w przypadku, gdybyśmy próbowali pozyskiwać dane z każdego BIG osobno. Sprawdzanie sytuacji finansowej kontrahentów jest prostym i skutecznym sposobem na ocenę ryzyka współpracy. To inwestycja w bezpieczeństwo, pewność i ograniczenie problematycznych sytuacji. 

 

Załóż bezpłatne konto w Systemie ERIFZaloguj się do Systemu ERIF