Jak sprawdzić firmę w BIG?

Twoi znajomi zostali oszukani przez biuro podróży i stracili mnóstwo pieniędzy? A może Ty zaufałeś niewłaściwemu deweloperowi i wpadłeś przez niego w kłopoty finansowe? Sprawdzenie firmy w biurze informacji gospodarczej, a następnie monitorowanie jej sytuacji finansowej może uchronić Cię przed tego typu sytuacjami. Jak sprawdzić firmę w BIG? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych porad.

Współpracuj tylko z godnymi zaufania

Przed podjęciem współpracy z daną firmą warto sprawdzić jej wiarygodność płatniczą. Nikt przecież nie chciałby współpracować z przedsiębiorstwem, które ma na koncie niezapłacone faktury lub niepewną sytuację finansową. Sprawdzenie kontrahenta w BIG pozwala pozbyć się wątpliwości co do tego, której firmie możesz zaufać, a której lepiej unikać.

Bądź przewidujący

Kiedy wiedza o tym, jak sprawdzić firmę w BIG, może okazać się przydatna? Przede wszystkim wtedy, gdy zamierzasz podjąć długofalową współpracę z danym przedsiębiorstwem, wpłacasz jakąkolwiek zaliczkę na poczet zamówionego towaru lub usługi, czy też przekazujesz materiały niezbędne do wykonania zlecenia. Sprawdzenie firmy jest zalecane również w sytuacjach, kiedy jej niewywiązanie się z umowy mogłoby narazić Cię na duże straty oraz niedogodności. Na przykład kłopoty finansowe biura podróży, z którym planujesz wyjechać na zagraniczne wakacje, to zarówno zmarnowany urlop, jak i niepotrzebny stres związany z zagrożeniem bezpiecznego powrotu do kraju.

Sprawdzenie firmy w ERIF BIG S.A.

Sprawdzenie kontrahenta w biurze informacji gospodarczej, np. w ERIF BIG S.A. daje Ci wiedzę na temat ewentualnego zadłużenia lub rzetelnego regulowania zobowiązań przez dany podmiot. Pozwoli Ci to ocenić, czy warto zaangażować się we współpracę z danym przedsiębiorstwem, czy lepiej poszukać innego, bardziej wiarygodnego.

Jak to zrobić? Wystarczy, że dokonasz bezpłatnej rejestracji w serwisie infoKonsument.pl i pobierzesz raport o interesującym Cię podmiocie. W tym celu należy podać jego NIP (lub inny numer identyfikacyjny w przypadku, gdy firma ma siedzibę za granicą i nie posiada NIP-u). Sprawdzenie firmy dostępne jest dla każdego, kto posiada takie dane. Raport na jej temat zostanie wygenerowany od razu po przesłaniu zapytania i dostępny na koncie użytkownika przez 90 dni.

Stałe monitorowanie informacji o przedsiębiorcy

Jeśli planujesz współpracę z wybranym podmiotem w dłuższej perspektywie czasu, jednorazowe sprawdzenie kontrahenta może okazać się niewystarczające. Monitoruj na bieżąco jego sytuację finansową. Włączając automatyczny monitoring, uzyskasz powiadomienie zawsze, gdy nastąpi zmiana w informacjach gospodarczych na temat firmy. Pobierając dokładny raport na jej temat, sprawdzisz, czego ona dotyczy. Dzięki temu zauważysz pierwsze oznaki kłopotów finansowych przedsiębiorcy. W takiej sytuacji będziesz mógł w porę wycofać się ze współpracy lub negocjować zmianę jej warunków, np. ustalając, że płatność zostanie uregulowana po wykonaniu usługi bądź po odbiorze zakupionego towaru.

 

Załóż bezpłatne konto w Systemie ERIFZaloguj się do Systemu ERIF