Data publikacji:

Prowadzenie własnej firmy wymaga podejmowania wielu trudnych decyzji. Jedną z najtrudniejszych wydaje się decyzja o tym, kiedy działalność przestaje być opłacalna lub jej prowadzenie staje się niemożliwe. Wbrew pozorom, związane z tym formalności nie są tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać.

Czytaj więcej

Data publikacji:

Czym są lokaty bankowe, jakie rodzaje ich wyróżniamy i czy wciąż opłaca się z nich korzystać – w poniższym vademecum przedstawimy zasady działania tych produktów inwestycyjnych i przedstawimy sposoby na to, by na nich zarabiać, nawet mimo rekordowo niskich stóp procentowych.

Czytaj więcej

Data publikacji:

Inwestowanie w nieruchomości od lat uznawane jest za jeden z najbezpieczniejszych sposobów ulokowania i pomnażania pieniędzy. Po początkowym wysiłku związanym z zakupem i wynajmem lub odsprzedażą, nieruchomości nie wymagają już tak wiele uwagi i stałych obserwacji. Ich wartość nie zmienia się tak, jak w przypadku kursów walut czy akcji na giełdzie. Mimo wszystko zawsze istnieje pewne ryzyko, które można ograniczyć, zdobywając wcześniej jak najwięcej informacji. Poniższy artykuł jest krótkim wprowadzeniem i zachętą do dalszego, samodzielnego poszerzania wiedzy na ten temat.

Czytaj więcej

Data publikacji:

Pojęcie DDoS stało się znane ze względu na doniesienia prasowe o atakach na witryny rządowe czy strony największych korporacji. W związku z tym często postrzega się je jako odległe zagrożenie, które dotyczy zawsze innych. Tymczasem nawet osoby, które prowadzą niewielką działalność, mogą paść ich ofiarą. Warto być tego świadomym i odpowiednio przygotować się na taką ewentualność.

Czytaj więcej

Data publikacji:

Praktycznie cały obrót gospodarczy opiera się na tzw. odroczonym terminie płatności, inaczej kredycie kupieckim. Wystawianie faktury z odroczonym terminem płatności automatycznie generuje ryzyko jej niezapłacenia w terminie. Tymczasem nawet dwumiesięczne opóźnienie w płatności kluczowego klienta może spowodować poważne problemy finansowe firmy, prowadzące w konsekwencji do bankructwa. Jak więc temu ryzyku zapobiegać lub je minimalizować?

Czytaj więcej