Data publikacji:

Karty obciążeniowe uważane są za jeden z najskuteczniejszych sposobów na kontrolę wydatków służbowych dokonywanych przez pracowników. Dzięki dodatkowym korzyściom oferowanym przez banki sprawiają, że w trakcie podróży ich właściciel ubezpieczony jest od wielu niedogodności. Jak dokładnie działają i dlaczego coraz więcej firm decyduje się na ich użycie?

Czytaj więcej

Data publikacji:

Fundacje mają osobowość prawną, mogą prowadzić działalność gospodarczą, korzystać z różnych źródeł finansowania, zatrudniać pracowników i współpracować z administracją publiczną. To stwarza ogromne możliwości dla osób, które chciałyby realizować użyteczne społecznie cele. Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba przejść przez proces jej ustanawiania i rejestracji. Poniżej opisujemy, jak założyć fundację i jakie kroki należy wykonać po drodze.

Czytaj więcej

Data publikacji:

Nowoczesny rynek biznesu proponuje nam cztery rozwiązania: długoterminowy wynajem, leasing, zakup za gotówkę lub na kredyt. Wybierając metodę finansowania, należy kierować się możliwościami firmy oraz opłacalnością całego przedsięwzięcia. Samochód na firmę – co musisz wiedzieć, by dobrze wybrać?

Czytaj więcej