Rejestr Dłużników ERIF na April Consumer Credit Days

28 i 29 kwietnia 2016 roku reprezentanci Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. oraz przedstawiciele wszystkich segmentów rynku usług finansowych w Polsce wzięli udział w konferencji April Consumer Credit Days. Wydarzenie to było poświęcone problemom zarządzania należnościami w instytucjach działających w sektorze Business to Consumer.

Podczas pierwszego dnia konferencji odbyła się debata pt. „Rola Biur Informacji Gospodarczej”, w której udział wzięli prezesi wszystkich pięciu BIG-ów działających w Polsce (Rejestru Dłużników ERIF oraz BIG InfoMonitor, KBIG, KIDT i KRD, ). Podczas tego spotkania Edyta Szymczak, prezes zarządu Rejestru Dłużników ERIF podkreśliła, jak ważne jest zwiększanie kompetencji i wzmacnianie roli biur informacji gospodarczej dla efektywnego zarządzania należnościami i ryzykiem w polskich instytucjach. Branża liczy na to w związku ze spodziewanym powrotem do prac nad kształtem wymiany danych gospodarczych przez regulatora.

Z kolei drugiego dnia Anna Pakulska, dyrektor sprzedaży obszaru klienta strategicznego Rejestru Dłużników ERIF w bloku „Rynek pożyczek” poprowadziła prezentację „Pozytywny trend w BIG-ach na przykładzie analizy jakościowej danych Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A.” W swoim wystąpieniu przedstawiła kierunki zmian w strukturze bazy Rejestru Dłużników ERIF, podkreślając skokowy wzrost informacji pozytywnych dotyczących terminowo spłacanych zobowiązań.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 220 uczestników z ponad stu instytucji z Polski i zagranicy.