ERIF dla Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego

W słoneczną niedzielę 18 września na boiskach Centrum Futbolu Warszawianka ponad 70 zawodników rozegrało w sumie 16 meczów w turnieju charytatywnym organizowany w Warszawie przez Związek Firm Pożyczkowych. A w tym drużyna piłkarzy ERIF BIG S.A.

Drużyny uczestniczące w turnieju zostały podzielone na dwie grupy, a po zakończeniu rozgrywek grupowych rozgrywały swoje spotkania systemem pucharowym. Bramek, składnych akcji i prawdziwych sportowych emocji nie brakowało. Ostatecznie do finału dotarły zespoły Vivus oraz Pożyczkaportal.pl i w tym decydującym lepsi okazali się ci pierwsi. Wynik sportowy nie był jednak najważniejszy. Najważniejsze, że wszystkie drużyny zagrały do jednej bramki – w bardzo szczytnym celu.

Środki finansowe zebrane w ramach turnieju zostały przeznaczone dla podopiecznych Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”. Prowadzony przez tę organizację ośrodek w Częstochowie jest alternatywą dla najmniejszych pacjentów, którzy, z różnych przyczyn, po wypisie z oddziału szpitalnego nie mogą trafić do środowiska rodzinnego, a wciąż wymagają profesjonalnej opieki, diagnostyki czy rehabilitacji. Do placówki trafiają dzieci od 0 do 3 roku życia i mają w niej zapewnioną całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry medycznej.