NASZE STATYSTYKI
IV KWARTAŁ 2019

80,4 mln

LICZBA SPRAW

48,7 mld zł

WARTOŚĆ SPRAW

13,6 mln

RAPORTÓW W 2019

Jak sprawdzić firmę, dłużników lub swoje zadłużenie

ERIF BIG S.A. to biuro informacji gospodarczej należące do Grupy Kapitałowej KRUK. Oprócz ERIF BIG S.A. w Polsce działają następujące biura informacji gospodarczej: Krajowy Rejestr Długów BIG S.A. (w skrócie KRD), BIG InfoMonitor S.A., Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A. (w skrócie KBIG) oraz Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych BIG S.A. (w skrócie KIDT), Międzynarodowe Biuro Informacji Gospodarczej (w skrócie mBIG).

Konsumenci korzystający z naszej bazy mogą m.in. sprawdzić, czy na liście dłużników widnieje np. deweloper lub biuro podróży, z którego usług chcą skorzystać. Mają oni także możliwość sprawdzenia samych siebie. Firmy z sektora MŚP mogą m.in. sprawdzić kontrahenta lub konsumenta oraz dopisać dłużnika do rejestru długów. Dla dużych firm dostęp do ewidencji dłużników stanowi m.in. doskonałe wsparcie w procesach oceny ryzyka i odzyskiwania należności.

Wpis do rejestru dłużników ERIF BIG S.A. – podobnie jak do rejestru długów KRD, BIG infoMonitor czy KBIG – oznacza dla dłużnika utratę wiarygodności finansowej na rynku. Staje się często elementem motywującym dłużnika do spłaty/uregulowania zobowiązania lub podjęcia rozmów o spłacie z wierzycielem.

Aktualności w branży

Podsumowanie 2019 roku, czyli co w bazie ERIF przyniósł IV kwartał

Rok 2019 dobiegł końca, 2020 nabiera rozpędu, a my pośród wielu wyzwań w nowym roku chcielibyśmy poświęcić jeszcze chwilę na podsumowania. Jest nam miło poinformować, że właśnie ukazał się najnowszy raport dotyczący wielkości i struktury bazy danych ERIF, dotyczący IV kwartału 2019.

Więcej

Po 9 latach zmieniamy warszawską siedzibę biura ERIF!

Pracowników warszawskiego biura ERIF BIG S.A. czeka wkrótce duża zmiana. Po 9 latach pożegnamy się z Błękitnym Wieżowcem przy Placu Bankowym i przeprowadzimy się na Aleje Jerozolimskie. Nasze nowe biuro, w którym oficjalnie zaczniemy urzędować w maju, będzie mieścić się w budynku Equator IV przy Alejach Jerozolimskich 100.

Więcej

Zobacz wszystkie aktualności

Biuro Informacji Gospodarczej

Serwis infoKonsument.pl

Osoby fizyczne mogą korzystać z usług oferowanych przez ERIF BIG S.A. za pośrednictwem dedykowanego serwisu infoKonsument.pl. Po dokonaniu bezpłatnej rejestracji konta w serwisie, otrzymują one dostęp do jedynej w Polsce bazy informacji gospodarczych, która jest regularnie weryfikowana przez niezależnego biegłego rewidenta.

Serwis infoKonsument.pl to:

  • łatwy dostęp do informacji o zadłużonych oraz wiarygodnych firmach i instytucjach;
  • sprawdzona i przydatna wiedza, dzięki której konsumenci są zawsze dobrze poinformowani;
  • całodobowy dostęp do informacji przez 7 dni w tygodniu;
  • wygodne użytkowanie – z serwisu można korzystać z każdego miejsca wyposażonego w komputer z dostępem do Internetu.

 

 

Zobacz

Projekt infoPozytywni

Projekt infoPozytywni powstał w 2012 r. z inicjatywy ERIF BIG S.A. Ideą projektu jest szerzenie wiedzy na temat informacji pozytywnej oraz propagowanie wśród konsumentów i przedsiębiorców korzyści wynikających z budowania pozytywnej historii płatniczej.

Zobacz

Serwis VERIF.PL

ERIF BIG S.A. jest Partnerem serwisu VERIF.PL, który oferuje:

  • weryfikację kontrahentów w Wywiadowniach Gospodarczych 
  • korzystanie z narzędzi dostępnych w ERIF BIG S.A.
  • windykację z wykorzystaniem Giełdy Wierzytelności VERIF.PL
  • stosowanie spersonalizowanej pieczęci prewencyjnej
  • potwierdzanie wiarygodności dzięki Certyfikatowi PEWNY KONTRAHENT

Sprawdź zakres usług i zwiększ zyski swojej firmy!

Zobacz

Baza Wiedzy ERIF.pl

Baza Wiedzy erif.pl została stworzona z myślą o dostarczeniu Państwu przydatnych porad.

Dokładamy starań, aby odpowiadać  na pytania związane z biznesem, finansami oraz budowaniem wiarygodności i odpowiedzialności w relacjach między uczestnikami obrotu gospodarczego.

Dbamy o to, aby poruszane przez nas zagadnienia były pomocne i wartościowe.

Zobacz

Jesteśmy Członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

 

 

Zasady Dobrych Praktyk